NEDEN İTALYA PAZARI ?

 

İster tüketim ürünleri isterse endüstri ürünleri olsun türk ürünleri hakkında, italyan tüketicileri tarafından (fazla tanınmamasına rağmen) yavaş da olsa olumlu gelişmeler yaşanmaktadır. İtalya, Türkiye'nin ikinci önemli ithalat ülkesi olma durumunu sürdürmesine rağmen, şimdiye kadar yeterli tanıtım yapılamadığından dolayı, türk ürünlerinin İtalya'da bulunması gereken noktadan hala çok uzakta olduğu bilinmektedir. Fakat, İtalya'da hala devam eden ekonomik kriz türk mallarının ve hizmetlerinin bu ülkeye girmesinde büyük rol oynayacaktır.

 

Avrupa Birliğine katılma yolunda olan Türkiye'nin, turizmin yanı sıra, küçük ve orta ölçekli sektörlerinin ürünlerinin tanıtımı ve pazarlaması daha da önem kazanmaktadır. Bu da hiç şüphesiz, ticari fırsatları yaratma imkanına yönelik ve gün geçtikçe artan bir ilgiyi ortaya çıkarmıştır. 

Yaklaşık 58 milyon nüfusu ve kişi başı 24.300 Dolar geliri ile İtalya, türk şirketleri için müthiş bir fırsat pazarı gibidir.

İtalyadaki İnternet Kullanıcıları

  • İtalya'da yaklaşık 25 Milyonluk potansiyel internet kullanıcısı bulunmaktadır

  • Türk ürünlerini ithal etmek ve dağıtımını sağlamak isteyen italyan şirketleri ve

  • Avrupa topluluğuna girmeye hazırlanan Türkiye'de yatırım yapmak isteyen kurumsal ve özel yatırımcılar ile

  • Üretimini yabancı bir ülkeye kaydırmak isteyen firmalar, ayrıca

  • Turizm, endüstri, hizmet, finans ve ticari alanlarda işbirliği yapmak isteyen italyan firmaları, İtalya'da Türkiye hakkında bir numara olduğunu kanıtlayan ve hızla büyüyen Turchia.Net'in potansiyel ziyaretçileridir.

 

NEDEN WWW.TURCHIA.NET ?

 

  • www.turchia.net sitesi, italya'daki internet arama motorlarına kayıtlarını tamamlamış ve bir çok arama motorlarında öncelikli sıraya çıkarak haftalık ortalama 2.500 kişilik ziyaretçi sayısı ile İtalya'nın Türkiye'ye yönelik en önemli sitelerinden birisi olmayı başarmıştır. Bu sayede, şirketinizin www.turchia.net'de yer alacak bilgileri de çok daha fazla avantajlara sahip olma özelliği taşımaktadır.  Dünyada ve İtalya'da en fazla kullanılan arama motorlarının sonuçlarında çoğunlukla ön sıralarda yer alan sitemize ulaşmak için kullanılan bazı kelime veya kelime grupları şu şekildedir; ''Fairs in italy'', ''Turchia'', ''Fiera Online'', ''Affari con la Turchia'', Commercio con la Turchia, Turchia Antalya, Trabzon Turchia, Diyarbakir, Izmir (Smirne), Bodrum Turchia ve birçok diğer şehir isimleri ile birlikte Turchia.

  • Katılımcıların, italyancaya tercüme edilmiş şirket bilgilerini, logosunu, ürün fotoğraf ve bilgilerini kayıt edilebileceği, dolayısı ile firmalarını italyanca olarak tanıtabileceği sanal bir stand vasıtasıyla, arzu edilen bir yabancı dilde ürün ve hizmet teklifi veya tablebinde bulunabileceği veya partner arayabileceği bir portal olan Turchia.Net, bu sayede, Fuar ziyaretçileri için etkinlikler öncesi, sonrası veya etkinlik boyunca sabit bir başvuru noktası olacaktır.

  • Eğer bir siteniz varsa, bir ''link'' aracılığı ile www.turchia.net'in sizin kendi internet sitenize, sizin sitenizin de www.turchia.net'de yer alan ilgili italyanca sayfanıza bağlantı yapılabileceği bir site durumunda olan Turchia.Net, Türkiye'de kendisini ispatlamış olan www.italyaonline.net sitesi ile bir uyum içerisinde çalışarak ziyaretçi sayısını gün geçtikçe daha da artmaktadır. Italyaonline.net sitesinin ingilizce bölümünü ziyaret eden internet kullanıcılarının, Turchia.Net sitesini de ziyaret etme şansı bulmaları bu sitenin bir başka avantajıdır.

  • Diğer iletişim araçlarına göre daha etkili bir iletişim aracı olması ve ücretinin makul olması, Turchia.Net'in bu hizmetlerini, global marketing fırsatını kullanmayı düşünen ya da italya pazarına ilk defa girecek olanlar ve özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için daha avantajlı kılmaktadır.

Bu nedenle WWW.TURCHIA.NET, İtalya'nın ekonomi operatörleri için modifiye edilmiş ve çalışılmış bir format ile o pazara yönelik iş teklifleri aracılığı ile iletişim kurmanızı sağlayarak size bu önemli pazarda yer almak için benzeri olmayan ve müthiş bir fırsat sunmaktadır.

İstatistikleri görüntülemek için lutfen buraya tıklayınız.

 

ItalyaOnline.Net/Business