İtalya   Gezilecek Yerler   Faydalı Bilgiler   İtalya ile Ticaret   Rezervasyon

 

Italya Sehirler Floransa
 

 

Floransa, sınırları içerisinde güzelliğin her türlüsünü barındıran bir sehirdir.

 

Toskana'nın yuvarlak tepelerinin ortasında yer alan ve Arno Irmağı tarafından ikiye bölünen şehir, coğrafi bakımdan İtalya'nın hemen hemen tam merkezinde bulunmaktadır.

Yüzyıllar boyu Rönesansın Merkezi olarak bilinen Floransa, her alanda kültüre ve güzel sanatlara eşi ve benzeri görülmemiş bağışlar yapmış ve tarihi saraylarında ev sahipliği yaptığı paha biçilmez değerlerdeki mücevherleri bugün bile bütün dünyada ün kazanmıştır.

Cezbedici ve güzel etkiler bırakan eşsiz şehir Floransa, dikkate değer ölçüde ince ve hünerli işçiliğin merkezi durumundadır: Güzellik, eğlence ve aşık olunacak derecedeki doğal çevreyi aramada, sonsuza dek müşterisi olan sanat aşıklarının ve turistlerin ilhamın kaynağı. Kasım 1966 'da meydana gelen sel felaketi sırasında çoğu anıtların ve sanat eserleri zarar görmesine rağmen, şehrin artistik mirasında önemli kayıplar meydana gelmemiştir. Felaketin hemen ardından gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarının o denli detaylı ve dikkatli oluşu bütün dünyaya örnek olmuştur.

 

 

 

 

Site içi arama   -   İletişim   -  BLOG

© Copyright 2002-2018 by italyaonline.net - Tüm hakları Saklıdır    -  English