İtalya   Gezilecek Yerler   Faydalı Bilgiler   İtalya ile Ticaret   Rezervasyon

 

 

 

Venedik’ten başlayan muhteşem bir İtalya turu!

 

 

Nasıl bir İtalya turu hayal ediyorsunuz?


Avrupa’nın en romantik şehri, Kanallar Şehri, Maskelerin Şehri ya da Köprülerin Şehri olarak bilinen Venedik sizi büyüleyecek güzelliği ile seçimlerinizi beklemektedir. 118 adanın üzerine kurulu olan ve 400 köprüden oluşan Venedik, dünyanın en güzel şehirlerinden biridir.

250.000 kişinin yaşadığı ve 170 tane kanalın olduğu Venedik, Bizans Dönemi’nde başlanıldığı düşünülen tarihi ile günümüze kadar gelmiştir. Venedik aslında tam bir turist cennetidir. Venedik’te dönem su baskını yaşanmaktadır ancak siz yine de bu dönemin geçtiği zamanları tercih edebilirsiniz. Venedik hava durumu tabi ki Venedik Turları öncesi en çok dikkat etmeniz gereken konuların başında gelmektedir.

Meydanları, tarihi binaları ve en farklı yapıları ile size eşsiz bir tur keyfi yaşatacak olan Venedik turu, bu yıl katılmanız gereken turlar arasında olmalıdır. Zaten bir kez gördüğünüzde birkaç kez daha gitmek isteyeceğiniz harika bir şehirdir. Eğlenceli bir gezi planlamak için ilk insan yerleşiminin MÖ 5. – 6. yüzyıllarda olduğu düşünülen Venedik’te, önce San Marco Meydanı, Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü başlamanızı tavsiyedir.

İtalya’nın en turistik noktası olan Venedik, gezilmeye başlanmadan önce kesinlikle araştırılması gereken bir yerdir. San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, Dükler Sarayı, Aziz Mark’ın Çan Kulesi Ahlar Köprüsü, Murano Adası ve Burano Adası, Accademia, Frari Santa Maria Gloriosa Bazilikası, Ca’ d’ORo ve Ca’ Rezzonico kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.

Venedik’te oteli nasıl seçmelisiniz?

Padova, Noventa di Piava, Quarto d’ Altino, Lido di Jesolo, Treviso ve Mestre gibi şehir merkezine en yakın noktalardan birini tercih ederek otellerini incelemeli ve seçimlerinizi buradaki otellerden yana yapabilirsiniz. Ortalama şehir merkezine 1 saat uzaklıktaki yerleri tercih etmenizde büyük fayda vardır. Bu güzel şehri deniz otobüsü ile gezmekte büyük fayda vardır. Özellikle San Marco Meydanı ile Büyük Kanal hareketli vaporetto yani deniz otobüslerinin durak noktasına inebileceğiniz çevrelerdeki otelleri seçebilirsiniz. Bir turist için en muhteşem şey gideceği yere en kolay ulaşabileceği otelde konaklamak olsa gerek!

İtalya Turları arasında yerini alan Venedik turları araç trafiği olmadan gezebileceğiniz, her yere yürüyüş mesafesinde olan turistik yerlere kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve sıkıntı yaşamayacağınız bir cennettir. Roma, Floransa, Milano gibi İtalya’nın en çok ziyaret edilen diğer şehirlerini görmek isterseniz de gün boyu çok sık aralıklarla seferler düzenlenmektedir. 3 saat gibi kısa sürede dilediğiniz yere kolaylıkla varabilirsiniz. Ayrıca şehir içindeki ulaşımı ise hem yürüyerek hem de kanal yolu ile sağlayabilir hatta muhteşem bir kanal turuna da katılmış olursunuz. Ayrıca sabah ve akşam düzenlenen gondol turları farklı tarifelerle hizmet vermektedir. Venedik gondol turları normal tur ve serenatlı tur olmak üzere ikiye ayrılır. Venedik Gondolları ve tabi ki Venedik Gondol Turu hakkında merak ettiğiniz her şey Venedik Turları kapsamında sizi beklemektedir. Unutmayın, her şeyi en güzel yerinde öğrenebilirsiniz!

Venedik’te alışveriş gerçekten yapabileceğiniz en iyi şeyler arasındadır. Tabi ki diğer İtalyan şehirlerine göre biraz pahalı olsa da Venedik’te lüks mağazaları, butikleri gezmek ve hatta parfümün kalbinin burada attığını görmeniz gerekir. Birde özellikle Sevgililer günü gibi özel kutlama zamanlarına denk gelirseniz, sokaklarda satın maskeler ve daha pek çok şeyi alabileceğiniz yerleri görebilirsiniz. Çünkü Venedik, sokak pazarları ile ünlüdür.

Venedik yeme içme konusunda tabi ki öğün sayısının 2’ye düştüğü bir şehirdir. Açık hava da bir kahve ve yanında yöresel lezzetler, akşam ise balık ve sebze yemeklerinin çok olduğu bir şehirde olduğunuzu bilmelisiniz. İtalyan yemeklerinin tadı oldukça farklı ama bir o kadar da güzeldir. Gerçekten en farklı olanları bile tatmanızı tavsiye ederiz.

İtalya turları kapsamında öncelikle 3 gün Roma, 2 gün Floransa, 1 gün & Venedik ve 1 gün Milano’yu gezebilirsiniz. 7 gece 8 gün süren kusursuz bir İtalya Turu için en güzel zamanlar yani yaz dönemi geliyor. Tabi ki daha kısa 3 gece 4 günlük olan İtalya Turlarını da tercih edebilirsiniz ya da sadece 3 gece 4 gün sürecek olan Venedik Turlarını tercih edebilirsiniz.

Tur tercihinizi mevsimlere göre yapmanızda fayda vardır. İtalya her mevsim güzeldir; sonbahar renkleri farklı güzeldir, ilkbaharın enerjisi farklıdır. Siz yaz ayını tercih edenlerden iseniz tabi ki seçiminizi yaza göre yapabilirsiniz. Birde Venedik Turları arasından ne kadar erken karar verirseniz, o kadar karlı çıkabilirsiniz!

 


Gezinomi.com - 15.04.2016

  

 

Site içi arama   -   İletişim   -  BLOG

© Copyright 2002-2017 by italyaonline.net - Tüm hakları Saklıdır    -  English