İTALYA HAKKINDA GENEL BİLGİLER - Genel Bilgiler - Tarih - Coğrafya - Dil - Din - Mutfak - Müzik - Spor - Festivaller - Bugünkü İtalyanlar - İtalyadaki Türkler - Makaleler İTALYA'DA GEZİLECEK YERLER - Şehirler, Bölgeler - Roma - Floransa - Venedik - Milano - Özel Tur Programları - Konaklama - Paket Turlar - İTALYA HAKKINDA FAYDALI BİLGİLER - Genel Bilgiler - Ne zaman gidilir - Nasıl gidilir - Ülke içi seyahat -  Konaklama - Vize - Gümrük - Sağlık kuralları - Ne yenir, ne içilir - Ne satın almalı - Gezi Sözlüğü - İtalya'da Eğitim İTALYA İÇİN REZERVASYONLAR - Paket Turlar - Otel, Koaklama - Uçak - Havalimanı Transferi - Rehberlik Hizmeti İTALYA İLE TİCARET - Fuar Online (Sanal Fuar) - Ticari ilanlar - Tercüme Hizmetleri - Web Kurulumu - İtalya hakkında ekonomik bilgiler - İtalya'daki Fuarlar - Faydalı Adresler - Avrupa Birliği Projelerine Destek

   

 

Italya  - Neler satın almalı
 

 

Deri eşyalar, ipek, örgü giyim, eldivenler, Venedik tarzı cam eşyalar, masa örtüleri ve yatak çarşafları, keten kumaşlar, kadın iç çamaşırı ve gecelik, mücevherat, çantalar (Borsalino), şapkalar, gümüş, oyuncaklar, seramik, hasır-kamış işleri ve her yerde yöresel el işleri.

 

Mağazalar, saat 09.00 - 13.00 arası ve 15.30/16.00 - 19.30/20.00 arası açıktır. Ögle yemegi tatilinin kısa olduğu ve mağazaların erken kapandığı Kuzey İtalya'da (Milano, Torino) biraz farklılık göstermektedir.

Fiyatlar oldukça makul ve eşyaların kalitesi oldukça yüksektir. la Rinascente, Upim ve Oviesse gibi zincir mağazalar İtalya'nın birçok sehrinde bulunmaktadır.

Tavsiyeler: Kadın ve Erkek giysileri için (elbiseler, ayakkabılar, eldivenler, ipek kravatlar, gömlekler); dantel işlemeleri, mücevherat, deri eşyalar (el çantaları, cüzdanlar, kutular, valizler), seramik, altın ve gümüş eşyalar, alabaster mermeri, ağaç işçiliği, hasır-kamış işleri, nakış işleme, cam ve kristal eşyalar.

Sonradan çıkabilecek istenmeyen sorunlarla karşılaşmamak için satın alınan malın yanına alınarak birlikte götürülmesi tavsiye edilir.

 

  t